فرادرس آموزشی رایگان مقدمه ای بر جبر خطی برای شیمی-بخش یکم

عنوان انگلیسی:

introduction to linear algebra

توضیحات:

برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه نمایید:
http://www.faradars.org/fvch9304a#

با توجه به رشد حجم داده های شیمیایی و بایولوژی, نیاز به کامپیوتر و نرم افزار های مناسب در حال افزایش است. در این بین نرم افزار متلب به دلیل تواناییهایش مورد توجه دانشمندان این رشته ها قرار گرفته است. هدف از این دوره معرفی توانایی های نرم افزار متلب جهت ارزیابی, بررسی و آنالیز داده های شیمیایی و بایولوژی است.

با توجه به اینکه علاقمندان به آشنایی با این محیط، منبع مناسبی جهت دریافت این اطلاعات ندارند. به نظر میرسد این آموزش پاسخگوی این نیاز باشد.

جبر خطی شاخه‌ای از ریاضیات است که به بررسی و مطالعۀ ماتریسها، بردارها، فضاهای برداری (فضاهای خطی)، تبدیلات خطی و دستگاه‌های معادلات خطی می‌پردازد. جبر خطی و کارایی‌های فراوان و گوناگون آن در ریاضیات و محاسبات گسسته طیف گسترده و وسیعی را شامل می‌گردد. علاوه بر کاربردهای آن در زمینه‌هایی از خود ریاضیات و آنالیز عددی، جبر خطی استفاده‌های وسیعی نیز در شیمی، فیزیک، مهندسی، علوم طبیعی، و علوم اجتماعی پیداکرده است.

سرفصل های مورد بحث در این فیلم آموزشی عبارتند از:

مقدمه ای بر جبر خطی
اسکالر
بردار
طول یک بردار
جمع برداری
تفریق برداری
ضرب داخلی بردارها
بردارهای عمود
ماتریس
ضرب ماتریسی
ترانهاده‌ی ماتریس
مفهوم فیزیکی ماتریس و فضای برداری
ترکیب خطی بردارها و رنک یک ماتریس
ترکیب خطی بردارها و رنک یک ماتریس
دترمینان
معکوس یک ماتریس
مقدمه‌ای بر متلب

این آموزش برای رشته های زیر مفید است:

مهندسی شیمی
شیمی
بیولوژی

مدرس: سمیرا بیرامی سلطان

کلمات کلیدی:
آنالیز داده های بایولوزی, آنالیز داده های بیولوژی, آنالیز داده های شیمیایی, آنالیز عددی, بایولوژی, بیولوژی, تبدیلات خطی, جبر, جبر خطی, داده شیمیایی, داده های بایولوژی, داده های بیولوژی, داده های شیمیایی, شیمی, فضا برداری, فضا خطی, محاسبات گسسته, مهندسی شیمی,دانلود فرادرس آموزشی رایگان,دانلود فیلم آموزشی رایگان,دانلود جزوه ,تصویری آموزشی,دانلود کتاب تصویری آموزشی,آموزش غیر حضوری و الکترونیکی,دوره آموزشی تخصصی

تعداد کلیک:

۴۰۷۴فرم عضویت در خبرنامه کدسرا
 

شما می توانید به منظور اطلاع یافتن از آخرین کدهای منتشر شده در کدسرا، با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر به عضویت خبرنامه کدسرا در آیید.لینک خارجی

این مطلب، که توسط موتور جستجوی کدسرا پیشنهاد شده است، بر روی یک وبسایت دیگر قابل دسترسی است.

برای مشاهده آن، بر روی لینک زیر، کلیک کنید.مشاهده لینک